O DRUŠTVU

* podpredsednik društva – Matjaž Kapitler
* član UO in tajnica društva – Ida Dimec
* član UO in blagajničarka društva – Zdenka Dolar

* člani upravnega odbora (UO) so še:
* Igor Senič, načelnik vodniškega odseka,
* Martina Knapp, predsednica planinske sekcije Novem
* Marjan Žagar, gospodar
* Milan Ašenberger
* Milan Ježovnik
* Slavko Vrhovnik
* Slobodan Ivanovič, načelnik markacijskega odseka

nadzorni odbor: Milan Vogrinc, Stanka Pečnik in Anica Arnšek

castno razsodišče: Ivo Lindič, predsednik, in člana Franci Arnšek in Suzana Senič.

Praporščak: Srečko Podpečan

Opis društva

* V okviru PD Žalec je 19. let delovala Planinska sekcija Galicija. Sekcija je imela preko 150 članov in svojo postojanko na Gori.
* 11.09.2004 so dotedanji člani sekcije ustanovili Planinsko društvo Galicija s okrog 160 člani. Vse je potekalo v dogovoru s Planinskim društvom Žalec.
* Planinsko društvo Galicija upravlja na Gori z dvema planinskima kočama. Posebej smo ponosni na lepo obnovljeno nad 200 let staro leseno hišo.
* Postojanka je odprta vsako nedeljo ali praznik od 9.oo ure dalje do večera. Oskrbniki so družine naših članov in se vsako nedeljo menjajo. Na postojanki nudimo samo pijačo, hrano si po potrebi prinesejo pohodniki s seboj.
* Člani društva so praviloma vsaj enkrat na leto vsaj en dan oskrbniki na Gori. To pomeni, da niso poklicni oskrbniki ali gostinci, zato prosimo za razumevanje, ko pride do kakšnega spodrsljaja pri postrežbi.